<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                 

Новини

14 червня 2023 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області проведено навчання з питань безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами
     На дотримання вимог Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», Державних санітарних правил  ДСП 8.8.1.2.001-98 Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві, затверджених наказом МОЗ України...
     Захист прав споживачів є одним з пріоритетних напрямів роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.  Г оловне управління зосереджує увагу на розвитку превентивних інструментів захисту прав споживачів.
Відповідальність рятує життя!
     В умовах воєнного стану підступності ворога немає меж. Нажаль, внаслідок чергової терористичної атаки з боку рф відбувся підрив дамби Каховської гідроелектростанції, що спричинило техногенну катастрофу, зокрема стрімке обміління Каховського водосховища та масовий мор водних біоресурсів.  
Дотримуйся антитютюнового законодавства — наближай перемогу!
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області долучається до проведення соціальної інформаційної кампанії «Дотримуйся бездимного законодавства». Дану кампанію ГО «Центр громадянського представництва «Життя» проводить у співпраці з Державною установою «Центр громадського здоровʼя Міністерства охорони здоровʼя України».  
ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ, ЩОДО ЯКОСТІ М’ЯСА І М’ЯСОПРОДУКТІВ!
До Вишгородського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області надійшло звернення (скарга), щодо придбання небезпечних м’ясних продуктів у магазинах м. Вишгород, Київської області.
Відбувається заселення посівів гороху найнебезпечнішим шкідником - гороховим зерноїдом (брухусом) . Комахи живляться пилком та пелюстками квіток, досить активні вони в жарку погоду (температура не менше як +21°С). Самиці брухуса за появи молодих бобів відкладають яйця на їх стулки. Плодючість самок може становити від 70 до 220 яєць. Через 6-10 днів відроджуються личинки  горохового зерноїда , які живляться недостиглим зерном  гороху (довжина личинки 5-6 мм, білого кольору). Повний розвиток личинки, лялечок та відродження жуків нового покоління відбувається всередині однієї горошини.
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області 31 травня 2023 року провело навчання з питань безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами
На дотримання вимог Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», Державних санітарних правил  ДСП 8.8.1.2.001-98 Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві, затверджених наказом МОЗ України від 03.08.1998 №1 та згідно офіційних звернень спеціалістами відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування управління фітосанітарної безпеки та відділу безпеки середовища життєдіяльності управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області 31 травня 2023 року організовано та проведено навчання осіб, робота яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами (дистанційно).
Паслін колючий (Solanum rostratum Dunal) – небезпечний карантинний бур'ян з родини Пасльонових, внесений до переліку карантинних бур'янів, обмежено поширених в Україні. Від нього найчастіше потерпають просапні та ярі зернові культури.
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОЙШЛО ОЦІНКУ РІВНЯ ГАРМОНІЗАЦІЇ РИНКОВОГО НАГЛЯДУ З КРАЇНАМИ ЄС
Подолання технічних бар’єрів у торгівлі промисловою продукцією є важливою умовою ефективного функціонування Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, а також збільшення українського експорту товарів з високою доданою вартістю не тільки до Європейського Союзу, але і до інших держав.
З метою вжиття відповідних заходів реагування, спеціалістами Головного управління здійснено позаплановий захід державного контролю щодо потужностей рибопереробного підприємства, під час якого виявлено ряд порушень законодавства про харчові продукти, які становлять загрозу для здоров’я людини.
НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ, ЩО СТАЛАСЯ НА ТЕРИТОРІЇ ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
21 травня 2023 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області  надійшов лист від  Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» стосовно виникнення надзвичайної ситуації на території полігону № 5 ПрАТ «Київспецтранс» під час виконання робіт по підключенню нової КНС до електромережі, відбулось займання підстанції очисних споруд  ROCHEM  внаслідок  чого, обладнання вийшло з ладу та відбувся витік фільтрату з колодязів за межі полігону   в безіменний струмок в урочище Марусин яр з подальшим проникненням забруднених вод в р. Сіверка.
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області продовжує тримати на контролі харчування дітей в закладах освіти
     Заходи проводяться щодо впровадження норм в рамках реформи шкільного харчування згідно вимог  постанови Кабінету Міністерств України «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021 № 305 .  
Щодо безпечного застосування засобів захисту рослин в сільгосппідприємствах
Діяльність, пов’язана з пестицидами та агрохімікатами, регламентована відповідними законодавчими актами: Законом України «Про пестициди та агрохімікати», Законом України «Про захист рослин», Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 03.08.1998 №1 (ДСанПін 8.8.1.2.001-98), Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.1996 №382.
Іпомея ямчаста (Ipomoea lacunosa L.) – карантинний бур’ян!
Іпомею із яскравими квітками вирощують у нашій країні як декоративну квіткову культуру. Виявляється, є серед іпомей і карантинні, яких немає в Україні, а у разі потрапляння на наші городи й поля вони можуть завдати суттєвих збитків.