<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                 

Новини

В багатьох країнах світу , Тютюнова білокрилка (Bemisia tabaci Gen.), є небезпечним ентомологічним карантинним організмом, якій шкодить богатьом культурам, як відкритого так і закритого ґрунту.
Щодо проведених заходів присвячених Міжнародному дню здоров’я рослин на Київщині
     З нагоди Міжнародного дня здоров’я рослин спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області 11-12 травня 2023 року організовано та проведено низку заходів.    
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ АНОНСУЄ ПРОВЕДЕННЯ ОНЛАЙН-СЕМІНАРУ
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області анонсує проведення онлайн-семінару щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення Київської області на платформі ZOOM. Запрошуємо до участі в семінарі усіх представників бізнесу та громадськості Київської області.  
Фітосанітарні вимоги Європейського союзу, щодо експорту рослинної продукції.
Кожна країна повинна захищати свою територію та встановлювати свої фітосанітарні вимоги .Фітосанітарні вимоги Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), Європейського союзу (ЄС), Китайської Народної Республіки (КНР), Турецької  Республіки щодо експорту плодоовочевої продукції, зернових, зернобобових та олійних культур, а також лісопродукції.  
Полезахисні лісонасадження в небезпеці!
За офіційною версією, ясенева смарагдова вузькотіла златка (ЯСВЗ)   відсутня в Україні та нашому регіоні.  Водночас історія знає чимало прикладів, коли організм включався до переліку вже після того, як він проник на нову територію і завдав відчутної шкоди. Ясенева смарагдова вузькотіла златка  – вкрай небезпечний шкідник ясена, горіху , тополі, осики, клена, берези, вільхи, дуба, граба, липи, ліщини   та деяких інших листяних порід дерев. На відміну від більшості інших стовбурових шкідників ЯСВЗ здатна нападати на абсолютно здорові дерева. Пошкоджені шкідником дерева зазвичай усихають протягом двох-трьох років.  В минулому році було знайдено шкідника в Луганській області.  
В Україні, як і в багатьох країнах світу, деревина  є основним матеріальним ресурсом лісу, який використовує людина. Сьогодні без неї не можуть обійтися багато галузей промисловості. Значною мірою    використовується деревина хвойних порід. Вона займає важливе місце в міжнародній торгівлі. При міжнародному товарообміні збільшується ризик поширення небезпечних шкідників деревини з лісопродукцією і деревною пакувальною тарою. Одним з найбільш небезпечних шкідників хвойних є соснова стовбурова нематода Bursaphelenchus xylophilus, що вражає різні породи хвойних дерев, широко поширених у світі.
Вітаємо з щирим і красивим святом – Днем Вишиванки! Згадаймо про нашу милу Україну, своїх прадідів і традиції. Історія Батьківщини – це наше майбутнє. Будемо любити його і захищати!  
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє щодо набрання чинності змін до антитютюнового законодавства
Метою Закону України «Про заходи щодо попередження  зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» (далі – Закон) є визначення основних принципів та напрямів державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров'я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров'ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.
У літній період частішають випадки захворювань на гострі кишкові інфекції та виникнення харчових отруєнь. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє розповсюдженню збудників, які викликають захворювання на найпоширеніші кишкові інфекції – дизентерію, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції, ротавірусну і ентеровірусні інфекції.
Державними інспекторами Київщини прийнято участь у онлайн – семінарі стосовно змін у законодавстві Європейського Союзу щодо залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження
Державні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області прийняли учать у онлайн – семінарі стосовно змін у законодавстві Європейського Союзу щодо залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження, який організовано Держпродспоживслужбою спільно з експертами проєкту міжнародної технічної допомоги «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» (ILCA)
12 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я РОСЛИН
Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин, щоб підвищити глобальну обізнаність населення про те, як захист здоров’я рослин може допомогти ліквідувати голод на планеті, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та прискорити економічний розвиток.
ЗАХІДНА ЧОРНОГОЛОВА ЛИСТОКРУТКА-БРУНЬКОЇД (ACLERIS GLOVERANA WALS.) - НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАРАНТИННИЙ ШКІДНИК
Західна чорноголова листокрутка-брунькоїд входить до Переліку регульованих шкідливих організмів, відсутніх на території нашої країни (А1).
ОЛЕНКА ВОЛОХАТА
Фітосанітарним моніторингом, проведеним спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки, відмічено пошкодження посівів ріпаку оленкою волохатою в слабкому ступені.
Бактеріальний опік плодових – небезпечне карантинне захворювання плодових насаджень
Надзвичайно шкодочинна хвороба плодових культур. Erwinia amylovora — грам-негативна паличкоподібна бактерія родини Enterobacteriaceae, облігатний паразит рослин та небезпечний фітопатоген.