<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                 

Новини

Семінар-нарада серед осіб відповідальних за надання послуг з харчування дітей в закладах освіти Бучанської територіальної громади
          На виконання доручення Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області № Д-115-23 від 29.03.2023 року з метою забезпечення виконання пункту 3.2 Плану заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі на 2023 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. №174-р Бучанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області за сприяння відділів освіти району продовжили проведення семінарів – нарад серед осіб відповідальних за надання послуг з харчування дітей в закладах освіти
Один із найнебезпечніших обмежено поширених карантинних шкідників. Може спричинити падіння врожаю на 20-90% залежно від кількості паразиту. Найчастіше зустрічається на перезволожених ґрунтах, особливо за відсутності сівозміни. Живе на коренях рослин родини пасльонових (на овочах: картоплі, томатах, перці, а також на бур'янах - пасліну чорному, белені та ін.).
Xylella fastidiosa (Wells et al.)  уражує більше 350 видів рослин, серед них: абрикос, алича, слива, вишня, черешня, персик, мигдаль, грецький горіх, виноград, чорниця, червона та біла шовковиця, дуб, платан, пекан, авокадо, оливкове дерево та багато інших. Головною рослиною – господарем є виноград.
Купуючи контрафактне чи фальсифіковане насіння, аграрії стикаються з такими проблемами як погані сходи або взагалі їхня відсутність, низька врожайність, низька якість врожаю, різнобій сорту, хвороби. У свою чергу крупні компанії-оригінатори, прагнучи вберегти свій імідж, докладають максимум зусиль у захист від підробок, використовуючи такі ступені захисту:
НЕБЕЗПЕЧНА ІНФЕКЦІЙНА ХВОРОБА ПАСМО ЛЬОНУ
Пасмо льону викликає грибок Mycosphaerella linicola Naumov. Хворобу вперше виявлено в Аргентині в 1911 році. Це захворювання для льону є карантинним. Хвороба зустрічається у всіх районах, де займаються льонарством.
Підготовка картоплі до посадки
Картопля - культура, яка вражається безліччю хвороб і шкідників. Тому попередня підготовка бульб картоплі до посадки вважається одним з найбільш відповідальних  моментів у вирощуванні «другого хліба».
03.05.2023 відбулось засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Київській обласній державній адміністрації   (Київській обласній військовій адміністрації).
В Україні діють обмеження щодо вмісту фосфору в мийних засобах
На виконання пункту 5 Плану заходів щодо державного ринкового нагляду та державного контролю продукції щодо відповідності мийних засобів вимогам Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2022 року № 678-р, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує суб’єктів господарювання про діючі обмеження щодо вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах
БУЗИННИК ПАЗУШНИЙ (ІВА БАГАТОРІЧНА) IVA AXILLARIS PURSH.
 Бузинник пазушний є дуже небезпечним шкідливим  бур'яном, що важко викорінюється. Його потужна коренева система висушує і виснажує ґрунт, ускладнює механізовану обробку. Цей бур’ян називають «смертоносним» через здатність сильно придушувати розвиток і зростання культурних рослин. Бур'ян засмічує озимі та ярі зернові, трави, луки та пасовища. Зустрічається на культивованих землях, луках, пасовищах, а також на узбіччях доріг і пустирях. Рослина дуже отруйна для тварин, має різкий неприємний запах, а пилок є алергеном та викликає сінну лихоманку. 
Фітосанітарні вимоги Азербайджану для ввезення продовольчої картоплі та іншої продукції
Агенство з безпеки харчових продуктів Азербайджанської Республіки починаючи з 2021 року застосувало тимчасові  фітосанітарні заходи, а саме спеціальні вимоги до насіннєвої та продовольчої картоплі, насіння та розсади перцю, насіння та розсади помідорів, що ввозяться до Азербайджану через випадки виявлення вірусних та бактеріальних хвороб.
Щодо пероральної вакцинації
Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) здійснюється безперервна робота в питаннях забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя щодо профілактики інфекційних хвороб, які несуть загрозу життю тварин і людей
НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР'ЯН - ЦЕНХРУС ДОВГОГОЛКОВИЙ!
За останні роки значно збільшилося ввезення в Україну сільськогосподарських продуктів рослинного походження, насіння і посадкового матеріалу. Водночас зросла і небезпека завезення небезпечних карантинних шкідників та хвороб рослин, а також насіння бур’янів, що відсутні в Україні або наявні лише на невеликих осередках. До таких  бур’янів  належить ценхрус довгоголковий (Cenchrus longispinus Fernald.) 
Витяг з Єдиного державного реєстру тварин
Єдиний державний реєстр тварин (ЄДРТ) – це електронна база даних про ідентифікованих сільськогосподарських тварин (велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози), їх власників, господарства, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж таких тварин, до якої зобов’язані подавати інформацію юридичні та фізичні особи, які розводять і продають тварин.
ВВЕЗЕННЯ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ ТА ВИВЕЗЕННЯ ЗА ЇЇ МЕЖІ НАСІННЯ І САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ
Насіння і садивний матеріал, що ввозяться для реалізації на території України,повинні відповідати вимогам, встановленим законодавством у сфері насінництва та розсадництва.