<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                 

Новини

Проведено навчання з питань безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами
    На дотримання вимог Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», Державних санітарних правил  ДСП 8.8.1.2.001-98 Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві, затверджених наказом МОЗ України від 03.08.1998 №1 та згідно офіційних звернень спеціалістами відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики...
Японський жук (Popillia japonica) карантинний шкідливий організм.
     Японський жук походить з Японії. Його випадково було занесено в інші части світу, такі як Азорські острови та США. Це було, ймовірно, пов’язане з діяльністю людей (міжнародна торгівля, транспортні перевезення). Влітку 2014 року японський жук був вперше виявлений в континентальній Європі, поблизу Мілана (Італія). Японський жук відсутній в Україні, але можливість його проникнення...
До уваги споживачів Київської області щодо цін на соціально значущі товари
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 223 (далі – Постанова № 223), з метою забезпечення цінової стабільності в умовах воєнного стану, визначено, що на період воєнного стану, зокрема, Держпродспоживслужбою забезпечується контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на окремі групи товарів, які визначені постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» (далі – Постанова № 341).
Карантинний організм Арахісовий зерноїд (Caryedon gonagra Fabr), його способи розповсюдження та заходи боротьби
Міжнародні торгівельні відносини України щороку розширюються. Разом з рослинним імпортом зростає можливість занесення на територію України регульованих шкідливих організмів.
Семінар з питань води, санітарії та гігієни (WASH)
В період з 4 до 6 квітня 2023 року заступник начальника управління – начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Максим КАЛЕНЮК прийняв участь у семінарі із питань води, санітарії та гігієни (WASH) у контексті готовності та реагування  для посилення управління WASH в Україні відповідно до рекомендацій ВООЗ.
В Київській області продовжується кампанія по проведенню семінарів для медичних сестер, кухарів та осіб, відповідальних за організацію харчування опорних закладів освіти Київської області.
30 березня та 6 квітня 2023 року у семінарі для медичних сестер, кухарів та осіб, відповідальних за організацію харчування опорних закладів освіти Київської області (учасників проєкту Всесвітньої продовольчої програми ООН щодо реалізації Програми зі шкільного харчування), які організовує та проводить Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації прийняла участь заступник начальника управління-начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Білоцерківського районного управління   Ганна ШЕЛЕСТ.
ВИМОГИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ПРИ ЕКСПОРТІ МАШИН ТА ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, ЩО ЕКСПЛУАТУЮТЬСЯ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ АБО ЛІСОВИХ ЦІЛЯХ
     З метою попередження надходження нотифікаційних повідомлень від країн Європейського Союзу Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області нагадує, що з 14 грудня 2019 року відбулися зміни у європейському законодавстві, які стосуються експорту об'єктів регулювання, в т.ч. машин та транспортних засобів, що експлуатуються в сільськогосподарських або лісових цілях.
29 березня 2023 року в рамках Програми шкільного харчування Всесвітньої організації ООН на базі Тренінгового центру «Освіторія» м. Київ відбувся семінар для керівництва 58 опорних закладів середньої освіти Київської області, які є учасниками Програми.
На семінарі були присутні: представники Всесвітньої продовольчої програми ООН, в тому числі заступниця директора Маріанна Ворд, представники Київської обласної військової адміністрації, громадські діячі, в тому числі український шеф-кухар Євген Клопотенко та заступник начальника управління - начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бориспільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Лариса Улько.
     Спеціалістами відділу контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна, управління фітосанітарної безпеки на базі Білоцерківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України за адресою Мала Вільшанка, Білоцерківського району, організовано та проведено виробничу нараду-семінар з представниками суб’єктів насінництва та розсадництва, органами самоврядування. В ході проведеної наради було ознайомлено присутніх зі змінами до законодавства...
Громадська організація “Зоопатруль Україна” та Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області провели безкоштовну вакцинацію тварин від сказу в Бучанському районі
     В Бучанському районі Київської області з 25 по 29 березня 2023 року розпочалась позапланова імунізацію тварин від сказу. Щеплення від недуги дає імунітет тварині на рік.  
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області нагадує – використання у рекламі державних символів країн та міжнародних організацій заборонено!
В рамках проведення державного контролю за дотриманням законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів реклами на території Київської області спеціалісти Головного управління зафіксували факт розповсюдження реклами із використанням або імітацією зображення Державного Герба України, Державного Прапора України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій.
Правила обробки рослин робочими розчинами
Oбприскування рослин проти шкідників і хвороб у саду і на присадибній ділянці необхідно проводити своєчасно і якісно.
УВАГА! Незареєстрований ветеринарний препарат!
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що за інформацією Держпродспоживслужби на фармацевтичний ринок України потрапив незареєстрований ветеринарний препарат «Доксициклін 50% WSP» , за реєстраційним посвідченням № АА-01656-01-10 від 26.10.2015, термін дії якого закінчився.
УВАГА! ВИЯВЛЕНО КАРАНТИННИЙ ОРГАНІЗМ
     Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє про порушення вимог фітосанітарних заходів України при ввезенні  саджанців квіткових культур (рослини відкритого грунту) у кількості 3040 штук, що надійшли з Королівства Нідерланди 20 березня 2023 року на пункт карантину рослин при ВМО № 1 м/п "Столичний" та у яких було виявлено ентомологічний карантинний організм, відсутній на території України, – Тютюнова білокрилка (Bemisia tabaci Gen.) німфи у живому стані. Заражену партію вантажу затримано для застосування відповідних фітосанітарних заходів. Про порушення вимог фітосанітарних заходів України буде повідомлено країні експорту.